Aktuality 2019 a starší

30.7. 2019 Zhodnocení 1. poloviny roku

V dosavadním průběhu roku dosáhl nejvýraznějších úspěchů Tomáš Kott. Nejprve vyhrál přebory Horního Bavorska a Dolní Falci, kde startoval za klub z Geiselhöringu za nějž hostuje i v bavorské lize mužstev. Poté v květnu dokázal vyhrát i Mistrovství ČR.

S mládeží jsme absolvovali turnaje v polském Teresině, v Borohrádku a v Rtyni v Podkrkonoší, Dobrými výkony překvapila zejména naše děvčata - Emma Summa, Sofie Příhodová a Josefína Vejsadová.

Uspořádali jsme dva turnaje. Nejprve jarní turnaj v ZŠ Nad přehradou a poté tradiční Memoriál Vejsady a Garbaczewského se slušnou účastí.

Včera nás dostihla nepříjemná zpráva o úmrtí Zdeňka Srstky. Herce a všestranného sportovce, který vzpíral a i velmi dobře zápasil v barvách našeho oddílu.

 

5.1. 2019 Zhodnocení roku 2018

Uplynulý rok byl takový rozporuplný. Dařilo se nám v organizaci turnajů a i trenérské a ekonomické zázemí oddílu bylo stabilní. Hůře, než bychom si přáli se nám ovšem vedlo na žíněnkách.

Uspořádali jsme dva pěkné mezinárodní turnaje. V červnu Memoriál Vejsady a Garbaczewského a na podzim Memoriál Urbana a Veselého, z nějž dokonce regionální televize TV Praha udělala krátkou reportáž. Velmi nás těší, že si na náš turnaj pravidelně nachází cestu zápasníci ze Slovenska, Polska a Ukrajiny.

Ze zahraničních turnajů jsme vyrazili na soutěže do německého Aichachu a polské Lodži. Z domácích turnajů hodnotím úspěšně zejména turnaje v Novém Jičíně, Brně a Hradci Králové. Nesmíme zapomenout rovněž na 5. místo Vítka Koláře na Mistrovství ČR.

I letos startoval Tomáš Kott v německé soutěži družstev Bayernliga Süd. Opět patřil k nejlepším a byl oporou oddílu KSA Geiselhöring. Ve stejném oddíle zápasil i Dan Varga z Olympu Praha. Z dalších českých zápasníků se v této soutěži objevili ještě Hubert Otipka (KA Smíchov) a Štěpán David (Olymp Praha).

V úvodu roku nás zasáhla tragická smrt Jiřího Garbaczewského a před několika dny nás opustil i olympionik a dlouholetý člen našeho oddílu Karel Engel. Čest jejich památce!

Snad jsem na nic podstatného nezapomněl a přeji všem úspěšný rok 2019!

Za KZ Bohemians Praha
Ondřej Vejsada

 


 

23.10. Události z dalšího průběhu letošního roku

Družstvo mužů nastupuje v ligové soutěži volnostylařů. Před posledním kolem jsme na čtvrtém místě a podle všeho to tak již zůstane. O titul se utkají Teplice a Vítkovice, které mají stejně bodů. Tímto zvu všechny příznivce zápasu na poslední kolo, které budeme pořádat my a to 26.11. v hale na Hagiboru od 11:00.

Titul Mistra republiky mezi muži vybojoval 8. října ve Vítkovicích Aren Mehrabyan ve váze do 70 kg, když vyhrál všechna čtyři utkání. Stříbro potom připojil Tomáš Kott ve váze do 74 kg.

Našeho turnaje Mem. Vejsady a Garbaczewského se zúčastnila družstva z Polska (Terezin a Lodz), Německa (Luckenwalde) a Slovenska (Nitra). Bohužel účast domácích družstev byla v porovnání s minulostí dosti slabá.

Uspořádali jsme Mistrovství ČR žáků a kadetů ve volném stylu. Medaili si vybojoval Vítek Kolář a 4. místo mezi kadety obsadil Vasyl Govzan.

30.1. 2016 Po čase opět krátké shrnutí toho co se stalo během uplynulých týdnů a měsíců

Filip Vejsada obsadil 3. místo na Velké ceně Brna a 4. místo na MČR mužů. Tím si vysloužil nominaci na sportovce roku našeho oddílu


Ligové mužstvo bohužel v podzimní fázi nezazářilo a v ročníku 2015 jsme obsadili až páté místo. Ač po třetím kole jsme se ještě dělili o druhé místo v posledních dvou kolech jsme z mnoha důvodů propadli a skončili až pátí.

No a nyní ještě tradiční zhodnocení sezóny 2015. Nejprve co se povedlo. Podařilo se uspořádat dva vydařené turnaje. Memoriál Garbaczewského a Vejsady za účasti zápasníků z Rakouska, Ukrajiny, Slovenska a Německa a rovněž Mistrovství Republiky juniorů a žáků. Na podzim se podařilo i díky několika náborovým akcím posílit skupinu přípravek, která trénuje pod vedením Tomáše Kotta při ZŠ Nad přehradou. V neposlední řadě je potřeba zmínit úspěch trenéra Sichy, který zdárně ukončil 2 leté studium na FTVS a získal tak 1. trenérskou třídu.

Výsledkově letos bohužel spokojeni být rozhodně nemůžeme. Jedinou medaili z Mistrovství ČR přivezl Filip Vejsada. Filip a Tomáš Kott byli také jediní z našeho oddílu, kteří mohli reálně uvažovat o startu na Mistrovství Evropy, ovšem zranění v jarní části sezóny tyto naděje pohřbily. Výrazný ústup jsme bohužel zaznamenali i v kategorii kadetů, kde jsme ještě vloni s pěti zápasníky vyhráli bodování družstev v rámci Mistrovství ČR. Letos stálo za řeč pouze 4. místo Saši Slyvotského na M ČR v Ostravě. A jak jsem zmínil ani družstvu mužů ve volnostylařské lize se nedařilo. Ač po třetím kole jsme se ještě dělili o druhé místo v posledních dvou kolech jsme z mnoha důvodů propadli a skončili až pátí.

Nezbývá než doufat, že rok 2016 bude pro zeleno-bílé barvy úspěšnější. Přejeme všem pevné zdraví a mnoho úspěchů nejen ve sportu v novém roce!

31.8. Doplňuji informace k předprázdninovým turnajům. Mistrovství ČR ve volném stylu juniorů a žáků jsem uspořádali ve sportovní hale Jedenáctka. Výsledkově jsem zůstali trochu za očekáváním a tak a tak jedinou medaili a to stříbrnou vybojoval Filip Vejsada ve váze do 96 kg.  30.5. pak následoval mezinárodní turnaj Memoriál Garbaczewského a Vejsady juniorů + kadetů a žáků ve volném stylu. Medaile brali z našich borců Jarda Toman a Vítek Kolář mezi žáky. V kategorii juniorů a kadetů nastoupili Saša Slyvotský a Jáchym Uhlíř, kteří ovšem v tvrdé konkurenci na medaile nedosáhli.

Bodování družstev vyhrálo v žácích družstvo Plzně a v juniorech reprezentace Rakouska.

 

26.4. Můžete se k nám připojit i na Facebooku

 

https://www.facebook.com/pages/KZ-Bohemians-Praha/547189842038225

 

26.4. 2015 Po čase se konečně dostávám k aktualizaci webových stránek. Letos jsem se totiž věnoval hlavně těm Facebookovým. Takže co se událo zásadního od poslední aktualizace:

 

1) Uzavřela se Liga mužů 2014 v konečném pořadí nám patřilo 4. místo. Před sezónou jsme měli ambice rozhodně větší, takže převládá spíše zklamání.

2) Tomáš Kott vybojoval bronz na Mistrovství ČR mužů, které se konalo v Brně a přidal 8. místo na Turnaji Olympijských nadějí v Košicích

3) Účast slovenských družstev výrazně přispěla k výborné úrovni podzimního Mem. Urbana. Zlaté medaile vybojovali Slyvotský, Kott a F. Vejsada.

4) Do Ligy mužů 2015 nastupujeme ve Společenství s Hradcem Králové a druhé společenství vytvořila družstva K.A. Smíchov a Sokola Vyšehrad. Jako posily jsme angažovali tři závodníky ze slovenského oddílu Slávia Snina a to Jozefa Cenknera, Ondreje Blaška a Slavomíra Štofíka. Letošní ročník je mimořádně vyrovnaný a po třech kolech se dělíme s Teplicemi a Brnem o 2.-4. místo.

5) V rámci reprezentační akce jsme vyrazili na tradiční turnaj do německého Aichachu, kde národní družstvo kadetů pod vedením mým a trenéra Živného z Plzně doplněné o Vasila Govzana (Bohemians Praha) a Filipa Jireše (Slavoj Plzeň) vyhrálo bodování družstev.

 

1.10. Informace pro eventuální zájemce o tréning. Změnili jsme tréninkové působiště. Nyní trénujeme na Zahradním Městě v ZŠ Švehlova a to v pondělí od 19:00, ve středu od 17:00 a ve čtvrtek rovněž od 17:00. K dispozici nastálo natažená žíněnka a celkově komfortnější prostory. Stále máme volná místa, zejména


pro ročníky 2002 -2004.

 

27.9. O lepší výsledek ve čtvrtém kole Ligy mužů ve volném stylu nás připravili nečekané absence. Tudíž před posledním kolem v Ostravě jsou karty rozdané celkem jasně. Titul obhájí Vítkovice, o stříbro se poperou Teplice s Brnem, čtvrtí skončíme my a poslední Hradec Králové.

 

31.5. Jsme pořádali 3. kolo Ligy mužů ve volném stylu. V naší sestavě nechyběli ani posily ze slovenské Sniny včetně 5. z letošního mistrovství Evropy Mykoly Bolotnyuka. Dokázali jsme porazi

t Brno a Hradec Králové, těsně nestačili na Teplice a podlehli Vítkovicím. V celkovém pořadí po třech kolech se toho ale mnoho nezměnilo. Brno se totiž po prohře s námi vzchopilo a porazilo jak Teplice tak Hradec a dokonce vybojovalo cennou remízu s mistrovskými Vítkovicemi. Vedou tedy i nadále Vítkovice, následovány Brnem a Teplicemi. My jsme stále čtvrtí a dvě kola před koncem ztrácíme stále 7 bodů na medaili.

 

31.5. Spolu s Ligou se konal i turnaj žáků Mem. Garbaczewského a F. Vejsady. Špatně si nevedli Ivan Slivotský a Jáchym Uhlíř, kteří vybojovali zlato a stříbro ve váze do 59 kg. Naopak nedařilo se Vasilu Govzanovi, který po vynikajícím výkonu na Mistrovství ČR tentokrát bral "pouze" bronz.

 

17.5. O tomto víkendu jsme vyrazili do Ostravy na Mistrovství ČR juniorů a žáků ve volném stylu. Titul Mistra ČR získal Vasil Govzan ve váze do 73 kg žáků, stříbro Filip Vejsada ve váze do 96 kg juniorů a bronz připojil Tomáš Kott ve váze do 74 kg juniorů.

 

10.5. Na Mistrovství Evropy kadetů startoval ve váze do 85 kg i náš závodník Filip Vejsada. V úvodním utkání podlehl řeckému zápasníkovi, který ovšem posléze rovněž prohrál a zavřel tím Filipovi cestu do oprav.

 

27.4. V nejlepší formě nás nezastihlo 2. kolo ligy mužů ve volném stylu a tak jsme bohužel nedokázali víc než remízovat s Hradcem Králové. Vedení drží Vítkovice před Teplicemi a Brnem.

 

12.4.

Po slušných výsledcích na předchozích turnajích včetně Mistrovství ČR se naši nejlepší závodníci vydali změřit síly s tvrdou mezinárodní konkurencí. Kadeti bojovali na turnaji v německém Luckenwalde za účasti 154 kadetů z Ruska, Dagestánu, Bulharska, Polska a dalších zemí. Výrazněji se prosadil pouze Turpal Elmurzaev z Brna, který obsadil 13. místo ve váze do 63 kg. Náš Saša Slivotský startoval v

téže váze. Na úvod ale podlehl pozdějšímu vítězi z Dagestánu a ani v opravách se mu nedařilo, když podlehl pozdějšímu bronzovému medailistovi z Německa. Výpravu doplnil ještě Tomáš Klůs z Plzně. Ten ve váze do 54 kg podlehl v 1. kole Estonci, který ho ovšem do oprav již nevytáhl, neboť v dalším kole prohrál.Junioři, konkrétně Tomáš Kott a Aleš Palička hájili české barvy v Rumunsku. V neméně silné konkurenci ovšem nezazářili a skončili v poli poražených.Dařilo se naopak Danovi Suchému, který v Borohrádku skončil na turnaji přípravek na 2. místě.

 

5.4. hostil Hradec Králové Mistrovstí ČR kadetů ve volném stylu. Někteří zaostali za očekáváním, jíní příjemně překvapili, nicméně 3 medaile z kategorie kadetů a především vítězství v bodovém hodnocení družstev lze považovat za úspěch.Filip Vejsada - 2.

místo ve váze do 85 kg


Jáchym Uhlíř - 3. místo ve váze do 58 kg


Ivan Slyvotský - 3. místo ve váze do 54 kgdáleSaša Slyvotský - 4. místo ve váze do 63. kg. Vasil Govzan, Adam Jelínek a Jarda Toman bohužel skončili v poli poražených.

 

22.3. jsme se zúčastnili silného turnaje v německém Aichachu. Na turnaji se sešlo 370 závodníků ve všech mládežnických kategoriích, kteří bojovali na pěti žíněnkách. Mezi kadety obsadil Filip Vejsada 1. místo ve váze do 85 kg. K němu s

e přidal ve váze do 58 kg Tomáš Klus ze Slavoje Plzeň, který doplnil naší výpravu. Stříbro vybojoval Saša Slivotský ve váze do 63 kg a jeho bratr Ivan byl 4. ve váze do 58 kg. Další plzeňák Mike Juřík, získal bronz ve váze do 50 kg mezi žáky.Celkově jsme mezi kadety vyhráli i bodové hodnocení družstev!Úspěšný víkend pro naše zápasníky dovršil Vítek Kolář, který zvítězil na turnaji přípravek v Rtyni.

 

1.3. Na silném mezinárodním turnaji v Polsku obsadil Tomáš Kott 8. místo z 22 startujících ve váze do 74 kg.

 

15.2. V 1. kole ligy mužů jsme nakonec obsadili 4. místo. Nejprve jsme smolně podlehli Teplicím 20:26, potom 10:37 domácímu Brnu, které výrazně posílilo. Dále jsme porazili Hradec Králové 29:19 a na závěr podlehli obhájcům titulu z Vítkovic 14:36. Celkově bude liga letos mnohem vyrovnanější a každý bod bude důležitý,

 

15.2. Začala nová sezóna ligy mužů ve volném stylu. Letos máme rozhodně vyšší ambice než v minulých letech a to zejména díky třem posilám ze slovenské Sniny, které se nám podařilo získat. Spoléhat budeme hlavně na Mykolu Bolotnyuka, slovenského reprezentanta a 7. z loňského Mistrovství Evropy.

 Mykola Bolotnyuk

Ján Gribanič

Miroslav Štofira

 

7.12. - 8.2. 2014 O těchto dvou víkendech proběhly turnaje nejmenších zápasníků v našem sportovním středisku při ZŠ Nad Přehradou.

 

23.11. Další vítězství v kategorii družstev nám přinesl "Memoriál Budáka a Niče) pořádaný Sokolem Vyšehrad. Stříbrné medaile získali Filip Vejsada a Tomáš Kott.

 

16.11. Spolu s reprezentačním družstvem jsme se zúčastnili turnaje "Olympijské naděje" v Košicích. V konkurenci závodníků z Maďarska, Polska, Ruska, Německa a Rumunska si nejlépe vedl Filip Vejsada, který obsadil 5. místo ve váze do 84 kg, když v této váze nastoupilo k bojům 12 zápasníků.

 

9.11. Jsme uspořádali v hale na Hagiboru náš tradiční turnaj Memoriál Urbana a Veselého. Účast obohatili i zápasníci ze slovenské Nitry. K celkovému vítězství v kategorii družstev přispěli Filip Vejsada (1. místo v kategorii do 84 kg), Jan Babinec (1. místo v kategorii do 66 kg), Tomáš Kott (2. místo ve váze do 74 kg) a dále Vasil Govzan, Saša Slyvotský a Petr Hudec.

 

2.11. Ačkoliv v lize se nám letos nedařilo na Mistrovství republiky v Hradci Králové se nám vedlo o poznání lépe a tak po třech letech máme ve svých řadách opět Mistra republiky z kategorie mužů. Postaral se o to Jan Babinec v kategorii do 66 kg mužů. Páté místo přidal Tomáš Kott ve váze do 74 kg.

 

26.10. Liga mužů vyvrcholila posledním kolem ve Vítkovicích. Titul zaslouženě získali domácí, druhé skončily Teplice a třetí místo připadlo Brnu. My jsme bohužel nedokázali postavit konkurenceschopnou sestavu a tak nás v posledním kole přeskočil Hradec Králové. V konečném pořadí nám tedy patří 5. místo.

 

21.10. Z dosavadních podzimních turnajů jsme se zúčastnili silných turnajů v Prievidzi (F. Vejsada - 3. místo 85 kg kadeti, A. Slivotský 4. místo 58 kg kadeti) a v Nitře (F. Vejsada - 3. místo 85 kg kadeti). Na domácí půdě jsme zápasili na Velké ceně Brna, kde se nám ovšem nedařilo.

 

28.9. Liga mužů pokračovala 4. kolem v Hradci Králové. Díky mnoha absencím a banálním problémem s registračními průkazy jsme v tomto kole byli postiženi kontumací a tudíž prohráli všechna utkání. Přesto před posledním kolem držíme 4. místo před Hradcem Králové. Liga vyvrcholí posledním kolem v Ostravě - Vítkovicích, kde domácí borci s největší pravděpodobností potvrdí své dominantní postavení v letošní sezóně.

 

8.6. Jarní sezóna vyvrcholila Mistrovstvím ČR juniorů a žáků v Jihlavě. Bronzové medaile vybojovali Jan Babinec ve váze do 66kg a Saša Slivotský ve váze do 59 kg žáků, kde spolu s ním startovalo 14 borců. Ostatní se neprosadili. Gratulace patří i Aleši Paličkovi ze Sokola Vyšehrad, který skončil druhý ve váze do 84 kg.

 

1.6. Jsme uspořádali v Praze na Hagiboru 3. kolo ligy mužů ve volném stylu a Memoriál Garbaczewského a Vejsady ve volném stylu žáků. V lize jsme opět porazili Hradec, ovšem na další soupeře jsme nestačili, i když utkání byla mnohem vyrovnanější než v kolech předchozích.

 

Soutěž žáků ovládli zápasníci z ukrajinské Zbaraže. Z našich závodníků vybojoval zlatou medaili Vasil Govzan v kategorii do 73 kg. Ostatní se bohužel neumístili.

 

25.5. Zatímco Filip Vejsada obsadil 5. místo na silném turnaji kadetů v Košicích, juniorům, kteří spolu s národním týmem odcestovali do Bukurešti se bohužel nedařilo a nedokázali se v silné mezinárodní konkurenci prosadit.

 

4.5. Na mezinárodním turnaji v Bratislavě se našim borcům bohužel nedařilo a skončili v poli poražených.

 

27.4. Druhé kolo ligy mužů nás zastihlo v lepší formě a podařilo se nám pokořit aspoň tradičního soupeře z Hradce. Na další soupeře jsme bohužel nestačili, takže po druhém kole jsme o skóre pátí za Hradcem. Na předních příčkách se pořadí nezměnilo. Vedou suverénní Vítkovice, před Teplicemi a Brnem.

 

19.4. Jsme vyrazili na turnaj Akvasalon a Mem. Vorlába do Hradce Králové. V konkurenci závodníků z Polska a Slovenska obsadil Jan Babinec 1. místo v kategorii do 66 kg mužů, Filip Vejsada získal stříbro v kategorii do 85 kg kadetů stejně jako Saša Slyvotský ve váze do 59 kg žáků. Ostatní zůstali bez umístění.

 

16.3. Na turnaji v německém Aichachu zvítězil Filip Vejsada v kategorii do 85 kg kadetů. Gratulujeme!

 

23.2. Liga mužů ve volném stylu začala prvním kolem v Brně. Ani tuto sezónu jsme bohužel nezačali dobře. Hned v úvodu jsme těsně prohráli s Hradcem a s okleštěnou sestavou jsme silnější soupeře ničím nepřekvapili, takže nám po prvním kole patří poslední příčka. Ve vedení jsou silné Vítkovice, následované Teplicemi a Brnem.

 

17.2. 2013 Nový rok jsme zpestřili účastí na Mistrovství ČR v řecko-římském stylu, kam jsme v minulých letech příliš nejezdili. Bohužel se projevila menší zkušenost se specifiky řecko-římského stylu, kde lze provádět chvaty jen na horní polovinu těla a tak nejlepším výsledkem bylo 4. místo Filipa Vejsady ve váze do 100 kg kadetů a 5. místo Vasila Govzana ve váze do 66 kg žáků.

 

Prvním volnostylařským turnajem v roce 2013 byla Velká cena Plzně. Kvalitu turnaje podpořili svou účastí družstva ze Slovenska, Německa a Běloruska. Nejlépe si vedl Filip Vejsada, který obsadil 2. místo ve váze do 85 kg kadetů. Další medaili a to bronzovou přidal Jan Babinec ve váze do 66 kg mužů.

 

13.12. Šéftrenér našeho oddílu Mgr. Jindřich Vejsada byl zvolen reprezentačním trenérem kadetů a juniorů pro další olympijský cyklus, což představuje nejen významné ocenění pro něj osobně, ale i potvrzení kvalitní práce celého trenérského týmu v posledních letech. Gratulujeme!

 

1.12. Posledním velkým turnajem bylo MČR kadetů ve volném stylu. Jan Babinec si přivezl bronzovou medaili a Filip Vejsada skončil čtvrtý.

 

24.11. Po nevydařené ligové sezóně jsme si spravili chuť na mistrovství ČR juniorů a žáků. 1. místo a mistrem ČR se stal Jan Babinec ve váze do 66 kg juniorů a 2. místo vybojoval Filip Vejsada ve váze do 90 kg žáků. Jen kousek chyběl k medaili Sašovi Slyvotskému, který skončil čtvrtý ve váze do 59 kg žáků.

 

17.11. Jan Babinec obsadil 7. místo na mezinárodním turnaji juniorů v Košicích, když v 1. kole porazil lotyšského borce, ale v druhém nestačil na polského reprezentanta a tím ztratil šanci na lepší umístění.

 

10.11. jsme uspořádali tradiční Memoriál Urbana ve volném stylu žáků a juniorů, kterým vyvrcholily oslavy 100 let od vzniku našeho oddílu. Na turnaji jsme mohli přivítat i 4 oddíly ze Slovenska. Z našich závodníků uspěli Jan Babinec, 1. místo ve váze do 66 kg, Adam Padevět 2. místo ve váze do 96 kg juniorů, a Jáchym Uhlíř 2. místo ve váze do 42 kg žáci.

 

27.10. liga mužů skončila posledním kolem v Teplicích. Titul získali zápasníci z Vítkovic, 2. místo patří Teplicím, 3. zůstalo Brno, čtvrtý Hradec Králové a na nás zbylo nelichotivé poslední místo. Nezbývá než doufat, že příští sezóna bude úspěšnější. Naděje lze vkládat především do mladých borců jako Babinec, Kott, Palička a Padevět, kteří prokazovali v mládežnicích kategoriích zlepšenou výkonnost a příští rok už budou moci startovat i za náš prvoligový tým.

 

20.10. proběhla v Brně velmi silně obsazená VC Brna. V konkurenci závodníků z Německa, Belgie, Slovenska, Polska a Chorvatska si nejlépe vedl Jan Babinec, který si odvezl stříbrnou medaili.

 

6.10. jsme zápasili opět v Hradci Králové a to na turnaji Akvsalon. 1. místo obsadil Jan Babinec v kategorii kadetů do 69 kg a 2. místo Filip Vejsada v kategorii žáků do 85 kg.

 

29.9. pokračovala liga mužů ve volném stylu 4. kolem. Toto kolo hostil Hradec Králové. Před závěrečným kolem drží těsné vedení Vítkovice o pouhé 2 body před Teplicemi. Prakticky jistý bronz má po dobrém výkonu Brno. Domácí Hradec byl značně oslaben a zůstane tedy nejspíš čtvrtý. My bohužel nemůžeme počítat s lepším než pátým místem. O titulu se tedy rozhodne 27.10. v Teplicích.

 

15.9. se konal v hale PSK Olymp Praha turnaj o pohár Ministra vnitra v řecko-římském stylu. Mezi účastníky byli i závodníci z Německa a Slovenska. Z našich závodníků obsadil 2. místo Jan Babinec v kategorii kadetů do 69kg, 3. místo Filip Vejsada v kategorii žáků do 90 kg a 1. místo Vasil Govzan v kategorii do 65 kg mladších žáků.

 

8.9. se zúčastníme akce sporťáček ve sportovním areálu Hamr Braník, kde bychom rádi získali nové talenty. Zájemce srdečně zveme! Více na

www.sportacek.cz

.

 

7.9. O prázdninách jsme uspořádali dvě vydařená soustředění. Jedno kratší zaměřené na techniku za účasti našeho partnerského klubu KSA Geiselhöring z Bavorska a zápasníků Hradce Králové, Teplic a Olympu Praha. Druhé soustředění proběhlo tradičně v Orlických horách a bylo zaměřeno zejména na fyzickou přípravu.

 

Bohužel se nepodařilo zajistit start našich dvou úspěšných kadetů na Evropském šampionátu v Polsku. Janu Babincovi, který měl nejlepší výsledky ze všech reprezentantů, neumožnily start průtahy s vyřizováním občanství a Tomáš Kott je dlouhodobě zraněný.

 

9.6. odjel Jan Babinec na turnaj do Vítkovic, kde v kategorii juniorů do 66 kg získal v konkurenci 7 borců zlatou medaili.

 

2.6. jsme uspořádali 3. kolo ligy mužů ve volném stylu, spolu s mládežnickým turnajem k Mezinárodnímu Dni Dětí. Vzhledem k přetrvávajícím problémům se sestavou jsme se opět museli smířit s pátým místem.

 

19.5. Jan Babinec odjel s reprezentačním družstvem na silný mezinárodní turnaj kadetů ve volném stylu do Košic a v konkurenci 11 závodníků vybojoval bronzovou medaili. Gratulujeme!

 

5.5. Jsme vyrazili na Otevřené přebory Štýrska mužů ve volném stylu. Menší turnaj s přátelskou atmosférou byl pro nás příjemným zážitkem. Jan Vejsada zvítězil ve váze do 66 kg, Jan Sicha skončil druhý v kategorii do 74 kg a veterán našeho oddílu Rostislav Sicha obsadil 4. místo ve váze do 84 kg.

 

21.4. Proběhlo v Ostravě 2. kolo ligy mužů ve volném stylu. Bohužel jsme díky celé řadě absencí byli nuceni účast na tomto kole zrušit. Jinak bylo toto kolo vzácně vyrovnané po třech výhrách si připsala družstva Brna, Teplic i domácí Vítkovice. Pouze 2 body si odváží z Ostravy posílený Hradec Králové. Po druhém kole jsou tedy v čele ligové soutěže Teplice pouze o skóre před Vítkovicemi. Třetí je zatím Brno s pětibodovou ztrátou na vedoucí duo, čtvrtý Hradec a nelichotivá poslední příčka patří našemu družstva. Nezbývá než doufat, že příští kolo, které budeme pořádat 2.6. přinese zlepšení.

 

9.4. V prvním čtvrtlení nového roku navázali naši kadeti na dobré výsledky z minulé sezóny. Nejprve na lednovém turnaji v Bratislavě získal Jan Babinec stříbro a Tomáš Kott obsadil páté místo. V únoru jsme se zúčastnili tradičně Velké ceny Plzně. Jan Babinec i Tomáš Kott vyhráli svoje váhové kategorie do 63 resp. do 69 kg, Honza mezi šesti a Tomáš mezi pěti zápasníky.

 

17. března jsme potom odjeli do Německého Aichachu. V konkurenci 14ti borců získal Jan Babinec bronz ve váze do 63 kg. Stejný počet závodníků byl i ve váze do 69 kg, kde bral Tomáš Kott stříbro. Příjemně překvapil Filip Vejsada, který se vrátil po zranění a odvezl si rovněž stříbrnou medaili. Startoval ve váze do 85 kg, kde se sešli čtyři zápasníci.

 

Organizačně byl turnaj v Aichachu zvládnut obdivuhodně a mnozí naši pořadatelé by se mohli lecčemus přiučit. Žádné zbytečné prostoje (konec vážení v 9:00 a v 9:30 už se zápasilo) a projekční plátno uprostřed haly, kde bylo přehledně zobrazeno, kdo má nastoupit a kdo se připraví, přispělo velkou měrou k hladkému průběhu turnaje. Startovalo celkem 356 závodníků v pěti věkových kategoriích. Turnaj probíhal na šesti žíněnkách.

 

25.2. 2012 Úvodním kolem odstartoval další ročník Ligy mužů ve volném stylu. Bohužel jsme se nedohodli na spolupráci se Smíchovem, takže jsme dali příležitost i mladším a méně zkušeným borcům, nebo naopak zkušenějším, kteří už ale naplno netrénují a dříve se na ně v sestavě nedostávalo. Letošní sezóna, tedy bude spíše udržovací. V tomto duchu se neslo i 1. kolo v Brně, kde se nám vůbec nedařilo a krom toho jsme na poslední chvíli horko těžko řešili, náhlé mezery v sestavě. Po prvním kole vede družstvo Teplic, následované obhájcem titulu z Vítkovic. Třetí je posílený Hradec Králové, čtvrté Brno a poslední jsme my.

 

Vysvětlivky Pro laiky několik málo informací: zápas ve volném stylu se liší od zápasu řecko-římského tím, že při volném stylu můžete provádět chvaty na celé tělo. V zápase řecko-římském lze provádět pouze chvaty na horní polovinu těla (od pasu nahoru). Při žádném z těchto stylů nejsou povoleny kopy ani údery. V kategorii seniorů startují muži od 20ti let a starší. Neplést s kategorií veteránů - 35 let a starší.