Memoriál F. Vejsady a V. Garbaczeského 2024


Včera, 25.5.2024 jsme uspořádali náš tradiční turnaj a sice - Memoriál F. Vejsady a V. Garbaczewského Turnaje se zúčastnilo 105 závodníků z 20 oddílů ČR, Slovenska, Německa a Maďarska.
Z našich si výborně vedl Chiny Nwafor, který opět nenašel přemožitele ve váze do 75 kg U15. Svým výkonem překvapil i Vojta Roškot, který po třech výhrách zvítězil ve váze do 63 kg U11.
Vojta Hurt, Barnabáš Baumgartner a Fabián Vejsada na medailové příčky nedosáhli.Všem účastníkům děkujeme a doufáme, že se jim u nás líbilo.

Nový Jičín 2024


Tři medaile z Nového Jičína!
Včera jsme startovali na mezinárodním turnaji Memoriál M. Rešla v Novém Jičíně. Sjeli se sem závodníci z Polska, Maďarska a Slovenska. Celkem 260 závodníků z 29 oddílů.
Svojí váhovou kategorii do 75kg U15 vyhrál Chiny Nwafor. Až ve finále našel přemožitele Filip Novotný - U15 do 52kg. Rovněž stříbro si odváží Vojta Roškot - U11 do 57 kg. Mimo medailové příčky zůstali Matěj Roškot a Fabián Vejsada.

Unterföhring 2024


Chiny Nwafor ovládl turnaj v Unterföhringu!
Včera jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje v německém Unterföhringu. Zúčastnilo se téměř 400 závodníků z Německa, Rakouska, Švýcarska, Maďarska, Slovenska a naše minivýprava.
Výbornou formu z posledních týdnů potvrdil Chiny Nwafor. Ve váze do 80 kg U14 3x zvítězil a zaslouženě získal zlato. Po dvou výhrách a jedné prohře ve skupině bojoval o bronz ve váze do 71 kg U17 Matěj Roškot. Na svého soupeře bohužel nestačil a tak na něj zbylo nepopulární 4. místo. Tentokrát se tolik nedařilo Filipovi Novotnému, který vypadl ve skupině silně obsazené váhy do 52 kg U14.

Mistrovství ČR U15 2024


Chiny Nwafor - mistr ČR U15!Včera proběhlo v Ostravě Mistrovství republiky U15 a U20 ve volném stylu.
Titul mistra republiky si zajistil po třech výhrách ve váze do 75 kg kategorie U15 Chiny Nwafor. Stříbro přidal ve váze do 68 kg Vojta Hurt.
Ostatním se tolik nedařilo a i přes bojovné výkony skončili pod stupni vítězů. Všem gratulujeme!

Memoriál Urbana a Veselého 2023


Včera jsme uspořádali další ročník mezinárodního turnaje Memoriál Urbana za účasti 17ti družstev z ČR, Maďarska, Německa a dokonce i z dalekého Tádžikistánu.
Bodování družstev ovládl Sokol Vyšehrad, před Hellasem Brno a TJ Holýšov.
My jsme sbírali samé bronzové medaile. Chiny Nwafor, Matěj Roškot, Barnabáš Baumgartner, Filip Novotný i Bohdan Hozdok tedy obsadili třetí místa.
Pod stupni vítězů zůstal Vojta Hurt.Všem děkujeme za účast a těšíme se na další turnaje!

Memoriál Budáka a Niče 2023


Sokol Vyšehrad dnes uspořádal svůj tradiční turnaj - Memoriál Niče a Budáka.
Zápasilo 130 dětí z celé republiky. Z našich si nejlépe vedl Vojta Roškot, který svému soupeři nedal šanci a vybojoval tak ve váze do 63 kg U11 zlato.
Bronz přidal po dvou výhrách a jedné prohře Bohdan Hozdok ve váze do 75 kg U15. Stejný počet výher a jednu prohru zaznamenal i Filip Novotný. Díky horšímu pomocnému hodnocení z toho ale bylo jen páté místo ve váze do 52 kg U13.
Nedařilo se dnes příliš Matěji Roškotovi a Vojtovi Hurtovi.Děkujeme pořadatelům za krásný turnaj!

Memoriál Svitača - Nitra 2023


Dvě medaile z Nitry! Na dnešním Memoriálu J. Svitača v Nitře vybojoval Barnabáš Baumgartner po dvou výhrách a jedné prohře stříbrnou medaili ve váze do 70 kg U13.
Bronz přidal Bohdan Hozdok ve váze do 75 kg U15. V kategorii U17 zůstali Matěj Roškot a Fanda Dítě pod stupni vítězů.

Plážový zápas - Hradec Králové 2023


Včera jsme se zúčastnili turnaje v plážovém zápase, které na koupališti Flošna pořádal Sokol Hradec Králové. Stříbrnou vybojoval Chiny Nwafor ve váze do 70 kg U13 a třetí byl ve stejné váze Barnabáš Baumgartner.
Ve stejné váze ovšem mezi staršími závodníky (U15) startoval Vojta Hurt. I přes dvě výhry skončil v silně obsazené kategorii pod stupni vítězů.

Velká cena Brna 2023


Dnes jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje Velká cena Brna.
Filip Novotný dosáhl vynikajícího úspěchu v kategorii 47 kg mladších žáků, kde se umístil na prvním místě z osmi účastníků. Gratulujeme! Chiny Nwafor se třemi výhrami a jednou prohrou se závodníkem z Luckenwalde (GER) bral stříbro.
Naši další zápasníci, Barnabáš Baumgartner a Matěj Roškot, bohužel nebyli tak úspěšní. Barnabáš byl vyřazen a Matěj musel z důvodu zranění odstoupit z turnaje. Přejeme Matějovi rychlé uzdravení.

Tomáš Kott potřetí Mistrem ČR


Včera proběhlo v Hradci Králové Mistrovství republiky mužů ve volném stylu. Zlatou medaili vybojoval Tomáš Kott. Náš veterán Milan Presl bohužel musel po zranění odstoupit. Tomovi gratuluji a Milanovi rychlou rekonvalescenci.

Memoriál F. Vejsady a V. Garbaczewského 2023


Včera jsme uspořádali turnaj mládeže v zápase ve volném stylu "Memoriál Františka Vejsady a Václava Garbaczewského", kterého se zúčastnilo 101 závodníků z ITA, POL, HUN, SVK a CZE.Vítězem turnaje se stal TAK Hellas Brno, následován oddílem TJ Holýšov a my jsme obsadili pěkné třetí místo mezi 19ti oddíly.Děkujeme všem, kteří se zúčastnili, a těšíme se na další turnaj v budoucnu.

Memoriál Františka Maňáska 2023


Šest našich borců pod vedením trenéra Lukáše Frančeho vyrazilo na "Memoriál Františka Maňáska" do Hradce Králové. Na turnaji zápasilo více než 170 závodníků z ČR, Slovenska a Polska. Nejlépe si vedl a na prvním místě se umístil Chiny Nwafor ve váze do 62kg žáků, druhé místo obsadil Petr Plachý a třetí místa patří Františku Huňkovi, Barnabáši Baumgartnerovi a Anatolii Maksymchukovi. Děkujeme všem zápasníkům za předvedené výkony a těšíme se na další turnaje!

Mistrovství ČR žáků a juniorů 2023


Další Mistrovství ČR ve volném stylu pro kategorie U15 a U20 se konalo 4. března v Brně. Tentokrát se nám příliš nedařilo. I přes dílčí vítězství zůstali pod stupni vítězů Vojta Hurt (1 výhra, 2 prohry), Chiny Nwafor (2 výhry, 2 prohry) a Artem Maksymchuk (2 prohry). Jediné stříbro tak získal Fanda Huněk, který ve finále podlehl svému soupeři, když ještě v druhé periodě vedl 8:4 na body.

Velká cena Plzně 2023


V sobotu 25. února jsme sbírali zkušenosti na mezinárodním turnaji v Plzni. Naše minivýprava vyrazila ve složení Petr Plachý, Vojta Roškot a Barnabáš Baumgartner. Kluci předvedli bojovné výkony a těšíme se na další turnaje.

Mistrovství ČR mladších žáků 2023


Dvě stříbrné z Mistrovství ČR pro zelenobílé barvy!
 Včera (18.2.) jsme zápasili na Mistrovství republiky ve volném stylu v Ostravě. Na startu se sešlo přes 130 závodníků a závodnic v kategoriích U13 a U17. Naše minivýprava si nevedla vůbec špatně. Mladší žáci (U13) - Stříbro ve váze do 63 kg vybojoval Chinny Nwafor a stejnou medaili si odváží i Barnabáš Baumgartner ve váze do 70 kg.V poli poražených bohužel zůstal ve váze do 65 kg kadetů (U17) Artem Maksimchuk.

Oslava 110 let oddílu


V pátek jsme završili oslavy 110 let oddílu přátelským setkáním v Klubu Varta. Ocenili jsme při této příležitosti i několik kamarádů a podporovatelů našeho oddílu.

Mezinárodní turnaj v Teresině (POL) 2022


Včera a dnes jsme zápasili na mezinárodním turnaji v polském Teresine. Velmi silný turnaj za účasti družstev z Polska, Ukrajiny, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Slovenska a naší minivýpravy nás důkladně prověřil. Bronzovou medaili ve váze do 75 kg vybojoval Nazar Futko ze Sokola Vyšehrad, který doplnil náš tým. Bez medailí pak zůstali Fanda Huněk i Vojta Hurt.

Memoriál Urbana a Veselého 2022


V sobotu jsme ve sportovní hale 11tka na pražském Chodově uspořádali Memoriál Urbana a Veselého ve volném stylu.
Sešlo se 104 borců z 19ti oddílů. Kromě tuzemských oddílů dorazila družstva z Košic a Prievidzy, dále z Teresina a Warszawy (oba POL), mini výprava z Rumunska a obzvlášť rádi jsme se opět viděli s našimi přátely z těžce zkoušené Ukrajiny.
Konkrétně to byly týmy Lidr Lvov, Spartak Lvov, Sportovní škola Vynohradiv a také tým z více než 1400 km vzádleného města Rokytne u Kyjeva.
Naši závodníci si vedli následovně. Stříbra vybojovali Pláchý, Nwafor a Baumgartner. Bronzové medaile pak přidali Pfeffer a Matěj Roškot.
V bodování družstev jsme obsadili 5. místo .Na prvním místě skončil tým UKS Niska Warszawa, druhý byl TJ Holýšov a třetí Spartak Lvov.

Memoriál Budáka a Niče 2022


Dnes jsme se zúčastnili Memoriálu Niče a Budáka ve volném stylu.
Zúčastnilo se 58 závodníků z ČR a Slovenska. Nejlépe si vedl Chiny Nwafor, který ač byl poprvé na závodech, tak 3x vyhrál a mohl tak vystoupit na nejvyšší stupínek.
Stříbra potom přidali Barnabáš Baumgartner, Filip Novotný, Vojta Hurt a Dominik Dvořák.
V Kategorii mladších žáků jsme vyhráli i bodování družstev.

Memoriál G. Frištenského 2022


Dnes jsme zápasili na Memoriálu Gustava Frištenského v Prostějově.
Na turnaji se sešli zápasníci ze Slovenska a České republiky.
Fanda Huněk získal po dvou vítězstvích zlato ve váze do 39 kg mladších žáků.
Ve váze do 47 kg byl druhý Filip Novotný, když nestačil jen na soupeře z Bánovců nad Bebravou.
Stříbro si odvezl i Matěj Roškot z kategorie kadetů do 65 kg.

Mistrovství ČR mladších žáků a kadetů 2022


Včera jsme uspořádili Mistrovství ČR U13 a U17 chlapců a děvčat ve volném stylu.
Zúčastnilo se 139 závodníků a závodnic z 24 oddílů. Z našich 6ti závodníků si nejlépe vedli Filip Novotný (47 kg, U13), Matěj Roškot (65 kg U17) a Lukáš Franče (110 kg U17), kteří získali bronzové medaile.
Čtvrté místo přidal Barnabáš Baumgartner, pátý byl Vojta Hurt a osmý Šimon Pfeffer.Všem děkujeme za účast!

Akvasalon 2022


V sobotu 24.9. jsme odjeli s osmi závodníky na mezinárodní turnaj Akvasalon do Hradce Králové.
Zlato získali Vojta Hurt a Marek Darmovzal, stříbro přidali Šimon Pfeffer a Dominik Dvořák a bronz potom Barnabáš Baumgartner a Matěj Roškot.
Nutno ovšem přiznat, že řada vah trpěla slabou obsazeností. Naopak Filip Novotný měl ve váze devět závodníků a skončil po dvou výhrách a dvou těsných prohrách čtvrtý a stejné umístění si připsal i Petr Plachý.
Závěrem děkuji našemu sponzorovi frimě Pragotour a těšíme se na další podzimní závody.

Memoriál Klepca 2022


Včera jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje Memoriál Klepce v Ostravě.
Sokol Vítkovice uspořádal silný turnaj za účasti 179 závodníků z Polska, Slovenska, Ukrajiny, Maďarska a tuzemských oddílů.
Ve váze do 43 kg mladších žáků zápasil Filip Novotný nejprve prohrál se slovenským závodníkem, poté porazil polského borce a v boji o bronz podlehl zápasníkovi z Maďarska. Nakonec tedy 4. místo
Ve váze do 57 kg mladších žáků startoval Vojta Hurt. I přes bojovný výkon vypadl ve skupině.
Ve váze do 62 kg žáků získal bronz Matěj Roškot. Nejprve sice podlehl Pýchovy z Vyšehradu, potom ale porazil závodníky z Hradce Králové a Nitry a bylo z toho tedy
3. místo
Ve váze do 85 kg žáků startoval Šimon Pfeffer. Šimonovi se příliš nedařilo a zůstal v poli poražených.

Memoriál F. Vejsady a V. Garbaczewského 2022


Trochu netradičně v neděli, jsme uspořádali Memoriál Františka Vejsady a Václava Garbaczewského ve volném stylu mladších žáků a žáků.
Kromě tuzemských oddílů se zúčastnily i týmy z Moldávie (Pro Team), Německa (Torgelow, Cham) a obzvlášť rádi jsme přivítali tým ukrajinských závodníků (svěřenců pana Kyryianenka) původně z Charkova.
Turnaj bohužel poznamenal malý zájem tuzemských oddílů. Váhy se nicméně podařilo dobře seskládat a doplnit přátelskými zápasy, takže měli všichni minimálně dvě utkání, většina i více.
I naše vlastní účast byla vinou zranění a dalších absencí velmi slabá. Náš zástupce Filip Novotný obsadil po třech prohrách a jedné výhře 4. místo ve váze do 43 kg ml. žáků.

Ocenění Tomáše Kotta


Včera si Tomáš Kott převzal ocenění v rámci vyhlášení nejlepších sportovců Prahy 10. Koncem dubna pak vybojoval stříbrnou medaili na oblastních přeborech v Bavorsku, kde ho až ve finále zastavil někdejší univerzitní mistr světa a druhý z ME juniorů Eldar Mansyrov.

Memoriál Rešla 2022


Tento víkend jsme vyrazili na výborně obsazený mezinárodní turnaj to Nového Jičína.
Výsledkově to mohlo být ještě o něco lepší, ale hlavní jsou cenné zkušenosti, které jsme získali.
Přípravka BMarek Darmovzal 43kg - Marek velmi mile překvapil, 2x zvítězil ve finále těsně prohrál a odváží si zasloužené stříbro
Vojta Roškot, Petr Plachý 47 kg - v bratrovraženém boji byl nakonec lepší Vojta
Ml.ž.Fanda Huněk 39kg - nesmírně silně obsazená váha, ještě okořeněná účastí borců z Ukrajiny a ze Slovenska. Fanda si navíc vylosoval na úvod pozdější medailisty, ale zvítězit bohužel nedokázal
Filip Novotný 43 kg - Filip si vedl velmi solidně, po úvodní prohře porazil dva maďarské závodníky a nakonec bral stříbro.
Vojta Hurt 47kg - velké zlepšení oproti minulým turnajům, ale tatkické chyby ho připravily o lepší výsledek
Žáci
Šimon Pfeffer 75 kg - pro Šimona druhý turnaj, ač po úvodní prohře sahal v druhém utkání po vítězství, tak nakonec na soupeře ze Slovenska nestačil. I tak dobrý výkon.
Všem gratulujeme!

Mistrovství ČR žáků 2022


Úspěšné Mistrovství ČR pro zelenobílé barvy!
2. dubna proběhlo v Ostravě Mistrovství republiky v žákovských a juniorských kategoriích. Naši čtyři zástupci se rozhodně neztratili.
František Huněk ve váze do 38 kg porazil svého jediného soupeře a získal zlato. Další zlato přidal ve váze do 75 kg Fanda Dítě, když třikrát vyhrál.
Ve stejné váze startoval i Šimon Pfeffer. Byl to pro něj první start na takových závodech a i přes bojovný výkon to na soupeře nestačilo.
Čtvrté místo přidal ještě Matěj Roškot ve váze do 57 kg.
 1. mo

Zhodnocení roku 2021

Ondřej Vejsada

I letošní rok byl významně poznamenám situací kolem Covidu-19. Na jaře jsme trénovali v podstatě jen venku a do tělocvičny jsme se podívali až těsně před letními prázdninami. V létě proběhlo úspěšně tradiční soustředění v Orlických horách.

Turnajová činnost byla v naší republice obnovena až na podzim. Zúčastnili jsme se turnajů v Hradci Králové, na Vyšehradě a v Březové. Uspořádali jsme spolu s oddíly z Vyšehradu a Olympu Mistrovství ČR mužů a žen, kde nás zastupovali Lorenzo Ungaro a Tomáš Kott. Posledně jmenovaný obhájil titul z roku 2019 a také pravidelně nastupoval za tým z Geiselhöringu v bavorské Oberlize (3. nejvyšší soutěž v Německu).

Velmi zdařilý byl i náš turnaj Memoriál Urbana a Veselého. Přivítali jsme přes 80 sportovců včetně hostů z Polska, Maďarska a Německa.

Samotný závěr roku se bohužel nesl ve znamení karantén, zvýšené nemocnosti a tak jsme ani nemohli obsadit prosincová Mistrovství ČR žáků.

V černé kronice pražského zápasu přibila jména Františka Čermáka (dlouholetého podporovatele našeho oddílu), Václava Pabsta (trenéra a rozhodčího Sokola Vyšehrad) a Petra Paukerta (rozhodčího, naposledy člen KA Smíchov).

Do nového roku přejeme všem příznivcům zápasu pevné zdraví a mnoho úspěchů nejen na žíněnce.

Za KZ Bohemians Praha

Ondřej Vejsada

  Memoriál J. Urbana


  V sobotu 26. října jsme uspořádali ve sportovní hale Jedenáctka mezinárodní turnaj Memoriál J. Urbana ve volném stylu. Sjelo se k nám 84 závodníků z celé ČR a rádi jsme také přivítali naše přátele ze zahraničí, konkrétně z Warszawy, Teresina, Gyoru a Frankfurtu.

  Z našich závodníků si nejlépe vedl František Dítě, který ve váze do 75 kg žáků obsadil třetí místo.

  Soutěž družstev ovládl Olymp Praha před Teresinem a Sokolem Vyšehrad.

  Všem děkujeme za účast!

   Mistrovství ČR mužů a žen 2021


   V sobotu 16. října jsme spolu s Olympem Praha a Sokolem Vyšehrad uspořádali Mistrovství ČR mužů a žen ve volném stylu.

   Titul Mistra ČR ve váze do 74 kg obhájil Tomáš Kott.

   Ocenění z rukou předsedy Svazu zápasu ČR Belo Svitka převzal za svou dlouholetou trenérskou činnost také Rosťa Sicha.

    Otevřené letní soustředění v Orlických horách

    Letos jsme se mimořádně rozhodli otevřít naše letní soustředění i novým zájemcům. Soustředění proběhne od 14-28.8. 2021 na chatě Juráška v Olešnici v Orlických horách. Detaily níže v článku, který rovněž vyšel v červnovém čísle Hlasatele Prahy 15


    Po půl roce opět tam, kde to máme rádi

    25.5. 2021

    Článek o našem klubu v dubnovém hlasateli Prahy 15


     Krátce po sobě zemřeli V. Pabst, P. Paukert a F. Čermák

     03/2021

     Během jarních měsíců nás bohužel navždy opustilo několik kamarádů - nejprve dlouholetý podporovatel našeho oddílu František Čermák. Jeden z těch, který držel oddíl v těžkých 90. letech nad vodou.
     Dále rozhodčí, trenér a dobrá duše oddílu Sokola Vyšehrad, Václav Pabst.
     A krátce po Václavovi zemřel další člověk pro něhož se zápas stal nedílnou součástí života. Petr Paukert, dlouholetý rozhodčí, trenér a naposledy člen KA Smíchov. Čest jejich památce!

     Vítek Kolář, 2. místo v anketě Sportovec Prahy 15 do 18ti let     Zhodnocení roku 2020

     Ondřej Vejsada

     Máme za sebou velmi zvláštní rok. Ještě 7. března jsme zápasili v Plzni na Mistrovství ČR, to ještě málokdo z nás tušil, že to je na velmi dlouho naposledy co se s ostatními kamarády zápasníky vidíme na nějakém turnaji. V úterý 10. března už jsme stihli odtrénovat jen s jednou skupinou a tréning od 18:00 již proběhnout nemohl.
     V létě již vše vypadalo nadějně, skvěle jsme si užili letní soustředění v Orlických horách a plni očekávání se těšili na podzimní turnaje. Tato představa se opět ukázala jako naivní a tak jsme znovu museli opustit tělocvičny. Tréningovou činnost jsme se aspoň částečně snažili udržet venkovní přípravou.
     V říjnu nás pak zastihla velmi smutná zpráva o úmrtí Arnošta Böhma. Arnošt byl úspěšný závodník, mnohonásobný medailista z Mistrovství světa veteránů, dlouholetý trenér mládeže v našem oddíle, metodik Svazu zápasu a spoluautor knihy
     100 zápasnických let.
     Z těch mála turnajů co proběhly v úvodu roku stojí za zmínku 1. místo Tomáše Kotta na lednových oblastních přeborech v Bavorsku a turnaj pro přípravky, který jsme uspořádali v ZŠ Nad přehradou. I páté místo Matěje Roškota na Mistrovství republiky ml.žáků v Plzni, lze považovat za úspěch.
     Přejme si do nového roku hlavně pevné zdraví a ať se co nejdříve opět všichni setkáme u zápasnické žíněnky.

      Momentky z podzimních tréningů

      Venkovní tréningy během podzimu 2020. Ani brzké stmívání nás nezastavilo. Nedostanek světla vyřešily stavební svítilny a v teplotách kolem nuly, nás hřála dobrá nálada a radost z pohybu po více než měsíc a půl dlouhé nucené pauze.

      Zemřel Arnošt Böhm

      15.10. 2021

      S hlubokým zármutkem oznamujeme, že po těžké nemoci naše řady navždy opustil zápasník, několikanásobný mistr republiky a metodik Československého svazu zápasu Arnošt Böhm.

       Rodina na žíněnce

       Česká televize zveřejnila dokument o naší rodině natočený v 70. letech

       Tréningy opět obnoveny

       8.9. 2020       Soustředění 2020

       Chata Juráška - Orlické hory, srpen 2020

       V srpnu jsme absolvovali tradiční soustředění na chatě Juráška v Orlických horách. Soustředění, které se vždy neslo ve znamení fyzické přípravy na podzimní sezónu bylo tentokrát zaměřeno hlavně na techniku a práci na žíněnce.


       Zhodnocení roku 2019

       30.12. 2019

       Tak jako každý rok přináším zhodnocení uplynulého roku.
       Velmi úspěšnou sezónu má za sebou Tomáš Kott. Hned zkraje roku, vyhrál oblastní přebory Dolního Bavorska a Horní Falci, posléze přidal i titul Mistra ČR, když po třech výhrách ovládl váhovou kategorii do 74kg.
       Na podzim absolvoval úspěšnou sezónu v týmu TV Geiselhöring s nímž vyhrál bavorskou soutěž Bayernliga Nord a jeho tým tak postoupil do vyšší soutěže Oberligy. Tomáš vyhrál 12 utkání a jen 2x odešel poražen.
       V mladších kategoriích se nám podobně jako vloni tolik nevedlo. I tak jsme ale vyjeli na tři zahraniční turnaje do Werdau, Kirrlachu a Teresina a zúčastnili se domácích turnajů ve Rtyni v Podkrkonoší, Borohrádku, Hradci Králové stejně jako republikových Mistrovství v Ostravě, Praze a Hradci Králové.
       Úspěch jsme zaznamenali v rámci podzimního náboru, který výrazně posílil řady nejmladších zápasníků.
       Podařilo se uspořádat tři turnaje z toho dva mezinárodní za účasti našich tradičních hostů z Polska a Ukrajiny.
       V průběhu roku nás zastihly smutné zprávy o úmrtí Zdeňka Srstky a Davida Gálpála a rovněž jsme si připomněli 10 let ode dne, kdy nás opustil Václav Garbaczewský.
       Všem přátelům zápasu přejeme úspěšný start do let dvacátých!