Mistrovství ČR žáků 2022


Úspěšné Mistrovství ČR pro zelenobílé barvy!
2. dubna proběhlo v Ostravě Mistrovství republiky v žákovských a juniorských kategoriích. Naši čtyři zástupci se rozhodně neztratili.
František Huněk ve váze do 38 kg porazil svého jediného soupeře a získal zlato. Další zlato přidal ve váze do 75 kg Fanda Dítě, když třikrát vyhrál.
Ve stejné váze startoval i Šimon Pfeffer. Byl to pro něj první start na takových závodech a i přes bojovný výkon to na soupeře nestačilo.
Čtvrté místo přidal ještě Matěj Roškot ve váze do 57 kg.

  Zhodnocení roku 2021

  Ondřej Vejsada

  I letošní rok byl významně poznamenám situací kolem Covidu-19. Na jaře jsme trénovali v podstatě jen venku a do tělocvičny jsme se podívali až těsně před letními prázdninami. V létě proběhlo úspěšně tradiční soustředění v Orlických horách.

  Turnajová činnost byla v naší republice obnovena až na podzim. Zúčastnili jsme se turnajů v Hradci Králové, na Vyšehradě a v Březové. Uspořádali jsme spolu s oddíly z Vyšehradu a Olympu Mistrovství ČR mužů a žen, kde nás zastupovali Lorenzo Ungaro a Tomáš Kott. Posledně jmenovaný obhájil titul z roku 2019 a také pravidelně nastupoval za tým z Geiselhöringu v bavorské Oberlize (3. nejvyšší soutěž v Německu).

  Velmi zdařilý byl i náš turnaj Memoriál Urbana a Veselého. Přivítali jsme přes 80 sportovců včetně hostů z Polska, Maďarska a Německa.

  Samotný závěr roku se bohužel nesl ve znamení karantén, zvýšené nemocnosti a tak jsme ani nemohli obsadit prosincová Mistrovství ČR žáků.

  V černé kronice pražského zápasu přibila jména Františka Čermáka (dlouholetého podporovatele našeho oddílu), Václava Pabsta (trenéra a rozhodčího Sokola Vyšehrad) a Petra Paukerta (rozhodčího, naposledy člen KA Smíchov).

  Do nového roku přejeme všem příznivcům zápasu pevné zdraví a mnoho úspěchů nejen na žíněnce.

  Za KZ Bohemians Praha

  Ondřej Vejsada

   Memoriál J. Urbana


   V sobotu 26. října jsme uspořádali ve sportovní hale Jedenáctka mezinárodní turnaj Memoriál J. Urbana ve volném stylu. Sjelo se k nám 84 závodníků z celé ČR a rádi jsme také přivítali naše přátele ze zahraničí, konkrétně z Warszawy, Teresina, Gyoru a Frankfurtu.

   Z našich závodníků si nejlépe vedl František Dítě, který ve váze do 75 kg žáků obsadil třetí místo.

   Soutěž družstev ovládl Olymp Praha před Teresinem a Sokolem Vyšehrad.

   Všem děkujeme za účast!

    Mistrovství ČR mužů a žen 2021


    V sobotu 16. října jsme spolu s Olympem Praha a Sokolem Vyšehrad uspořádali Mistrovství ČR mužů a žen ve volném stylu.

    Titul Mistra ČR ve váze do 74 kg obhájil Tomáš Kott.

    Ocenění z rukou předsedy Svazu zápasu ČR Belo Svitka převzal za svou dlouholetou trenérskou činnost také Rosťa Sicha.

     Otevřené letní soustředění v Orlických horách

     Letos jsme se mimořádně rozhodli otevřít naše letní soustředění i novým zájemcům. Soustředění proběhne od 14-28.8. 2021 na chatě Juráška v Olešnici v Orlických horách. Detaily níže v článku, který rovněž vyšel v červnovém čísle Hlasatele Prahy 15


     Po půl roce opět tam, kde to máme rádi

     25.5. 2021

     Článek o našem klubu v dubnovém hlasateli Prahy 15


      Krátce po sobě zemřeli V. Pabst, P. Paukert a F. Čermák

      03/2021

      Během jarních měsíců nás bohužel navždy opustilo několik kamarádů - nejprve dlouholetý podporovatel našeho oddílu František Čermák. Jeden z těch, který držel oddíl v těžkých 90. letech nad vodou.
      Dále rozhodčí, trenér a dobrá duše oddílu Sokola Vyšehrad, Václav Pabst.
      A krátce po Václavovi zemřel další člověk pro něhož se zápas stal nedílnou součástí života. Petr Paukert, dlouholetý rozhodčí, trenér a naposledy člen KA Smíchov. Čest jejich památce!

      Vítek Kolář, 2. místo v anketě Sportovec Prahy 15 do 18ti let      Zhodnocení roku 2020

      Ondřej Vejsada

      Máme za sebou velmi zvláštní rok. Ještě 7. března jsme zápasili v Plzni na Mistrovství ČR, to ještě málokdo z nás tušil, že to je na velmi dlouho naposledy co se s ostatními kamarády zápasníky vidíme na nějakém turnaji. V úterý 10. března už jsme stihli odtrénovat jen s jednou skupinou a tréning od 18:00 již proběhnout nemohl.
      V létě již vše vypadalo nadějně, skvěle jsme si užili letní soustředění v Orlických horách a plni očekávání se těšili na podzimní turnaje. Tato představa se opět ukázala jako naivní a tak jsme znovu museli opustit tělocvičny. Tréningovou činnost jsme se aspoň částečně snažili udržet venkovní přípravou.
      V říjnu nás pak zastihla velmi smutná zpráva o úmrtí Arnošta Böhma. Arnošt byl úspěšný závodník, mnohonásobný medailista z Mistrovství světa veteránů, dlouholetý trenér mládeže v našem oddíle, metodik Svazu zápasu a spoluautor knihy
      100 zápasnických let.
      Z těch mála turnajů co proběhly v úvodu roku stojí za zmínku 1. místo Tomáše Kotta na lednových oblastních přeborech v Bavorsku a turnaj pro přípravky, který jsme uspořádali v ZŠ Nad přehradou. I páté místo Matěje Roškota na Mistrovství republiky ml.žáků v Plzni, lze považovat za úspěch.
      Přejme si do nového roku hlavně pevné zdraví a ať se co nejdříve opět všichni setkáme u zápasnické žíněnky.

       Momentky z podzimních tréningů

       Venkovní tréningy během podzimu 2020. Ani brzké stmívání nás nezastavilo. Nedostanek světla vyřešily stavební svítilny a v teplotách kolem nuly, nás hřála dobrá nálada a radost z pohybu po více než měsíc a půl dlouhé nucené pauze.

       Zemřel Arnošt Böhm

       15.10. 2021

       S hlubokým zármutkem oznamujeme, že po těžké nemoci naše řady navždy opustil zápasník, několikanásobný mistr republiky a metodik Československého svazu zápasu Arnošt Böhm. 

        Rodina na žíněnce

        Česká televize zveřejnila dokument o naší rodině natočený v 70. letech

        Tréningy opět obnoveny

        8.9. 2020        Soustředění 2020

        Chata Juráška - Orlické hory, srpen 2020

        V srpnu jsme absolvovali tradiční soustředění na chatě Juráška v Orlických horách. Soustředění, které se vždy neslo ve znamení fyzické přípravy na podzimní sezónu bylo tentokrát zaměřeno hlavně na techniku a práci na žíněnce.


        Zhodnocení roku 2019

        30.12. 2019

        Tak jako každý rok přináším zhodnocení uplynulého roku.
        Velmi úspěšnou sezónu má za sebou Tomáš Kott. Hned zkraje roku, vyhrál oblastní přebory Dolního Bavorska a Horní Falci, posléze přidal i titul Mistra ČR, když po třech výhrách ovládl váhovou kategorii do 74kg.
        Na podzim absolvoval úspěšnou sezónu v týmu TV Geiselhöring s nímž vyhrál bavorskou soutěž Bayernliga Nord a jeho tým tak postoupil do vyšší soutěže Oberligy. Tomáš vyhrál 12 utkání a jen 2x odešel poražen.
        V mladších kategoriích se nám podobně jako vloni tolik nevedlo. I tak jsme ale vyjeli na tři zahraniční turnaje do Werdau, Kirrlachu a Teresina a zúčastnili se domácích turnajů ve Rtyni v Podkrkonoší, Borohrádku, Hradci Králové stejně jako republikových Mistrovství v Ostravě, Praze a Hradci Králové.
        Úspěch jsme zaznamenali v rámci podzimního náboru, který výrazně posílil řady nejmladších zápasníků.
        Podařilo se uspořádat tři turnaje z toho dva mezinárodní za účasti našich tradičních hostů z Polska a Ukrajiny.
        V průběhu roku nás zastihly smutné zprávy o úmrtí Zdeňka Srstky a Davida Gálpála a rovněž jsme si připomněli 10 let ode dne, kdy nás opustil Václav Garbaczewský.
        Všem přátelům zápasu přejeme úspěšný start do let dvacátých!